Absolem’in Kanatlanma Vakti Geldi!

Absolem’i bilirsiniz: Alice’in Harikalar Diyarı’nın bilge tırtılıdır. Alice’e yol gösterir. Ama hikayenin en can alıcı noktasında, Absolem kozasına girer. Yani Alice’in öğretmeni olan tırtıl, denklemden çıkar. Alice kötü canavarı yendiğinde Absolem; kozasından çıkar, kanatlanmıştır artık. Özgür bir kelebeğe dönüşmüştür. Ben daima Absolem’i yıllar içindeki bilgi birikimimiz olarak görmüşümdür.

Ancak içimizdeki kötüyü yendiğimizde ortaya çıkabilecek ve mantık bizleri A noktasından B noktasına götürürken, bizi alıp hayallerimize götürebilecek türden bir birikim.

Tecrübeler küçük değerli bozuk paralar gibidir: Tek başlarına iken çok az görünürler, ancak bir aradayken insanı Karun kadar zengin hissettirirler.

Ve doğru zamanda bütün tecrübeler insanın kozası haline gelir.

İnsan o tecrübe kozasının içerisinden çıktığında, artık özgür bir kelebeğe dönüşmüş olur.

Ondan mütevellit, iyi ya da kötü tecrübe yoktur.

Tecrübe tecrübedir. İyisi de tecrübedir, kötüsü de…

Bilgi birikimlerimizin mihenk taşıdır. Kulaktan dolma bilgilerden ziyade, tecrübe sonucu kazanılan bilgi katbekat daha kıymetlidir bana kalırsa.

O yüzden, en karanlık noktadayken küsmeyin. Kozasının içinde bir kelebek olduğunuzu, kendini yeni hikayesine hazırlayan Absolem olduğunuzu varsayın.

Çok yararı olacak sizlere, garantisi benden.

En karanlık noktada, uçuşu hayal edin. Oradan çıkmayı başardığınızda artık kimsenin durduramayacağı bir kelebeğe dönüştüğünüzü hayal edin. Bu, sizi mantığın götüremeyeceği kadar uzak noktalara götürecektir.

Vakit, Absolem’in kanatlanma vaktidir.

Yani Peters diyor ki: karanlığı gördüğümüzde, ancak gerçekten bakarsak görebileceğimiz bir ışık vardır. O ışık kozadan çıkacağımız noktadır işte.

Kozanızı sevin.

Bugünlük benden bu kadar, esenlikle kalın.

Views:
1433
Article Categories:
Yaşam Stili

All Comments

Bir cevap yazın