Korkanın Çocuğu Olmazmış

Hepimizin korkuları vardır; yükseklik, karanlık, derinlik… Peki iş, hayatımıza ve kim olacağımıza geldiğinde, bunlara olan korkumuzla ne yapmalıyız? Bana kalırsa onu bir güzel susturmalıyız. O an bizi çok korkutan bir adımın, 20 yıl sonra hayatımıza yöne verip vermeyeceğini nereden bilebiliriz sonuçta. Osho demiştir ki; ” Hayat korkunun bittiği yerde başlar.” Ne diyelim ki, ağzına sağlık! Hayat gerçekten de korkunun bittiği yerde başlıyor. En büyük başarılar insanın korkularını yenmesi sonucu oluşur.(Sahne korkusu, topluluk önünde konuşma korkusu, ilk iş başvurusu korkusu…) Hayat bizim “sonra” diye ertelemelerimizi beklemez. Hayat ertelenmeyi de pek sevmez zaten. Genelde erteleyenin tekerine çomak sokar. Uzun lafın kısası Peters diyor ki: Korkup da ileriki hayatınızın mihenk taşı olabilecek şeyleri ertelemeyin. 40’ınıza geldiğinizde kafanızı duvarlara vurmamak için naçizane bir tavsiye. İçinizdeki o deli cesareti dedikleri şey, belki de kim olduğunuzu bulmaya giden kapıyı açmak için gerekli olan anahtardır, nerdeen bilebilirsiniz?

Bugünlük benden bu kadar, esenlikle kalın.

Views:
1166
Article Tags:
Article Categories:
Yaşam Stili

All Comments

  • Selam, bende bir kaç bir şey söylemek istiyorum.Hep bilinmeyenden korkarız ya zaten.Elli tane şey düşünürüz bir işe başlamadan önce.Sevgili Beyhan Budak yazmıştı ”Kervan yolda düzülür diye” yani biz bir yola çıkalımda gerisi gelir demek istiyor.Yaklaşık 3 yıl çalıştığım ve çok iyi para kazandığım ancak hiç mutlu olmadığım işimden çıkmadan önce bu korkum o kadar büyüdü ki, ”ben bu işi bırakınca karton mu toplayacağım yoksa” gibi aşırı uçuk düşüncelere daldım.Neyseki 5 ay oldu bırakalı.Hayat aynı hayat.Güçlü ve özgür hissediyorum bunu yapabildiğim için.Konfor alanının canı cehenneme.

    Avatar peanuttbutter 19 Mayıs 2020 22:25
    • hayat endişelerle belirsizliklerle dolu… bir saniye sonrasını bilmediğimiz bu dünyada cesaret temel ihtiyaçlarımızdan biri gibi. En kötü ne olabilir diye girdiğim yollarda kötüyü de gördüm iyiyi de. Ama kötü diye gördüğüm şeylerin sonradan iyi olduğunu da farkettim. Dobralığımdan ve biraz cesaretli olmamdan hiçç pişman değilim. Hayat korkak olmak, belirsizliklerin arkasına saklanmak için çok kısa. Sevdiğim bi şarkı sözüyle de kapatmak isterim. Karışmayın bana benim hayatımmm benim kararım sonucuna razıyım…

      Avatar ebrarben 11 Aralık 2020 23:21

Bir cevap yazın