Peter Pencereleri Mi Karıştırdı Yoksa?

Oluyor bazen bana; gökkuşağının üstünde, bulutların arasında bir yere kaçmak istiyorum. İnancım ve güvenim var uçmak için ama ana madde olan peri tozundan hiç yok elimde. O yüzden Peter Pan’i bekliyorum. Gelsin de tutsun elimden. Gökyüzünün içinden geçelim, Varolmayan Ülke’ye uçursun beni. Kayıp çocukların anneleri olayım. Ama Peter hiç gelmiyor… Sonra düşünüyorum ya ben çok hızlı büyüdüm ve  artık uçamam ya da Peter pencereleri karıştırıyor sürekli.

Ve ben büyüyorum. Önüne geçilemez bir hız ile. Artık kayıp çocuklara anlatacak masalım da kalmıyor. Çünkü hayat, hiçbir şeyin masallardaki gibi olmadığını öğretiyor bana. Ne beyaz atlı bir prens ne de penceremden içeri dalıp gölgesini yakalamaya çalışan Peter kalıyor elimde.

Ama bu sorun değil. Çünkü ya büyümemizin sebebi yeni masallar yaratmaksa? Ya büyümemizin sebebi beyaz atlı prensin gelmesini beklemektense o beyaz atın sahibi olmamızın gerekmesiyse?

Peter bir gün çıkıp gelecek mi bilmiyorum. Gelmese de sorun değil. Ona inanmaya devam edeceğim. Ama Peter gelmese bile uçmayı kendi başıma öğrenmem lazım. Herkes için geçerli bu. İşin sonunda yere çakılmak olsa bile,

“Kuş ölür, sen uçuşu hatırla.”

Yani bazı şeylerin sonu güzel bitmeyecek. Bazı masalların sonunda gökten düşen üç elma birden başımızı yaracak belki de. Yine de bizim yapmamız gereken, yazdığımız her bir masaldan çıkarmamız gereken dersi çıkarmak. Kuş ölse bile uçuşu hatırlamak. Kendi beyaz atımızı hayallerimize doğru dört nala sürmek.

Özetle Peters diyor ki: İşin sonunda düşmek de olsa, uçmak da… Peter’i bulmak da olsa, kaybetmek de…

Yapmamız gereken yola devam etmek.

Er ya da geç… Varolmayan Ülke’ye varacağız.

Views:
2687
Article Tags:
Article Categories:
Yaşam Stili

All Comments

 • Haklısın yolla devam etmeliyiz. 💜

  Avatar Sakura 21 Ağustos 2020 18:27
 • hani nasipten öte yol yok derler ya bu beni çoğu zaman korkutuyor. Sanki eğer istediğim şey olmayıp diğeri olunca her şey yerle bir olup asla ondan keyif alamayacağım gibi.Bunu şuan dememin sebebi üniversite sınavına hazırlanıyorum ve gerçekten çok istediğim bir okul var. Ama aklımda bir yandan ya olmazsa … Peki o zaman gerçekten çok mu mutsuz olur insan. Belki… Ya da gerçekten en mutlu olacağımız yol oradan geçiyordur. Karamsar olup daha gerçekleşmemiş şeyler için canımızı sıkmaya değmeyecek kısa bir hayatımız var ve biz sadece bir göz kırpması kadar süren bu hayatımızın her bir anını keyif alarak ve ne olursa olsun yola devam etmek. teşekkürler peter.

  Avatar TOPRAK 21 Ağustos 2020 22:33
  • Bende sınava hazırlanıyorum endişelenme elinden geleni yap o kadar bunu söylemesi kolay biliyorum ama insan zaten elinden geleni yapınca içi rahat oluyor ve illa orası olmak zorunda değil olursa güzel olur olmazsa yeni bir yol çizersin. Son diye bir şey yok biz yaşadıkça. 💜🧡

   Avatar Sakura 21 Eylül 2020 08:57
   • Sana da başarılar dilerim elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve bizim için en mutlu yolu çizeceğiz sevgiler …

    Avatar TOPRAK 24 Kasım 2020 21:08
 • Olur da varırsam Varolmayan Ülkeye,anlatacağım sana Peter .Uçmayı öğrenirken nasıl da düşüp dizimi kanattığımı anlatacağım .Asla vazgeçmediğimi anlatacağım.

  Avatar Dila 5 Eylül 2020 20:27
 • 🌌

  Avatar Mavi 29 Ekim 2020 12:48
 • Bahsettiğin(iz) Peter, var oldu benim hayatımda. “Var olmayan ülkeye” gidemedik. Ve ben kimseye masallar anlatmadım.Deniz kıyısında el ele yürümedik mesela. Yıldızları sayamadık yaz gecelerinde. Hiç saçını koklamadım onun. Benden çok uzaktı, biliyordum. Çok imkansız ve ulaşılmazdı, farkındaydım.Vazgeçilemeyen bir tutsaklıkla hapsolmuştum ona. Oysa ki, benden haberi bile yoktu. Ve, rakiplerim dünya üzerinde yaşayan tüm kadınlardı. Var olmayan bir ülkede, var olmayacak kadar naif ve sevgi dolu yaşadı. O kendisine “Peter Pan” dedi. Dünya ise MICHAEL JACKSON…

  Avatar Captain EO 27 Kasım 2020 01:19
 • I think other website owners should take this web site as an example, very clean and superb user pleasant design and style. Marigold Aron Spector

  Avatar yabanci 13 Ocak 2021 03:00

Bir cevap yazın