Pireyi Neden Deve Ederiz

Şahsen bir Yengeç burcu olarak bayılırım pireyi deve etmeye. Ve de sudan sebeplerle “Acaba şunu şu kişi şu yüzden mi dedi?, acaba şunu şu kişi şu amaçla mı yaptı?” gibi gibi sorular sorup kendimi durduk yerde bir buhran içinde bulurum. Peki bunun sonucunda elime geçen ne olur? Koskocaman bir hiç elbette. Ama eğer ki yürüdüğümüz yolda bu tarz küçük çakıl taşlarına takıla takıla bütün gücümüzü heba edersek, yarın öbür gün önümüze çıkacak devasa kayalarla mücadele etmeye nasıl yettireceğiz gücümüzü? Velhasılıkelam, o pireleri deve etmemek gerekiyor günün sonunda. Eğer edersek olası büyük arbedelerde gücümüz kalmaz. O sorunlara bakakalırız. Yani Peters diyor ki; küçücük şeyleri kafamızda şişire şişire balon etmeyelim. Çünkü sonuç olarak balon balondur. İçi boştur. O büyüttüğümüz mini minnacık sorunlar da bilhassa öyledir.

Bugünlük benden bu kadar, esenlikle kalın.

Views:
5129
Article Tags:
Article Categories:
Yaşam Stili

All Comments

 • Ben de bir Yengeç burcu olarak hayatımın her anında pireyi deve ediyorum ama bazen bu olay işime yarasa da çoğu zaman farklı sonuçlar doğuruyor hayatımda yine yazdığın yazının güzelliği ile büyülenmiş durumdayım..

  hannyinthesky 26 Nisan 2020 17:02
  • biraz da eğlendiriyor sanki. balon balondur ama eğlendirmek dışında bir işi de yoktur.

   bluevich 3 Mayıs 2020 05:28
 • “Balon balondur içi boştur”

  Beze 27 Nisan 2020 21:11
 • Akıl okumayalım dediğin gibi.Bana neden surat astı ? Neden selam vermedi.Çoğu zaman karşımızdaki insanın yaptığı şey bizimle ilgili değildir zaten kendisiyle ilgilidir.Sana selam vermedi çünkü dalgındı.Sana sert cevap verdi çünkü az önce kötü bir haber aldı.Sana kötü davrandı çünkü seni kıskanıyor.Çok kurcalamayalım ya insanları, anlamaya da çalışmayalım.Yaşayalım ve bırakalım yaşasınlar.

  peanuttbutter 19 Mayıs 2020 22:43
 • Şubat ayı boyunca yaptığım tek şey buydu, olan şeyleri büyüterek kendimde kusur aradım.
  Yanlız kalmaktan oldukça korktuğum için olayları büyüttüm ve sonuç olarak bir sürede olsa korktuğum başıma geldi.Yanlız kaldım, bu süre boyunca kendimi dinledim ve bir şekilde yine halledip altından kalkabildiğim için memnunum.

  aley 23 Mayıs 2020 18:28
 • güzel bir yazı olmuş c: moralim bozulduğunda blogunu okuyorum hep, iyi geliyor. iyi ki varsın peters!

  İpek 18 Haziran 2020 16:31
 • ‘ eğer ki yürüdüğümüz yolda bu tarz küçük çakıl taşlarına takıla takıla bütün gücümüzü heba edersek, yarın öbür gün önümüze çıkacak devasa kayalarla mücadele etmeye nasıl yettireceğiz gücümüzü? ‘ bu cümleye kalbımı bıraktım.

  mörv 18 Ekim 2020 10:46
 • Sen Bensin .d

  Azra Gelmez 12 Ocak 2021 12:03
 • Everything is very open with a really clear description of the challenges. It was truly informative. Your website is extremely helpful. Thanks for sharing. Marena Bertie Alistair

  altyazili 6 Şubat 2021 12:02
 • Thanks so much! I really love what they did with it too. ? Aleece Ramsay Herstein

  turkce 11 Şubat 2021 00:40
 • make the visitors keep coming back to your blog for more. 2. Search Engine Optimization Make sure your blog posts are keyword rich. Write blogs around the in-demand keywords for your subject. This enhances the visibility of your blogs on the search engines, thereby increasing your Hermina Tracey Royden

  erotik 17 Şubat 2021 11:38
 • great points altogether, you simply received a emblem new reader. What could you suggest about your put up that you made a few days in the past? Any certain? Merrily Ariel Sulamith

  erotik 1 Mart 2021 21:53

Bir cevap yazın