Yesinler Beyaz Atlısını

Kötü kalpli cadının zehrinden prens vasıtasıyla kurtulan prenseslerle büyüdük biz. Prenses hikâyenin sonuna kadar mücadelesini verse de, kurtulmak için prense ihtiyaç duyardı. O yüzden beyaz atlımızı beklememizi öğrettiler biz kızlara. Pembe kabarık elbiseleri, beyaz gelinlikleri düşlettiler. Peki ya kendi atımız varken, başka bir herifin atını n’apalım biz? Kadınlar kendine yetmeyi öğrenmek dışında hiçbir şeyi öğrenmek zorunda değildir. Kendine yetmek zorunda olmasının da tek sebebi toplumun tabularıdır. Beyaz yeni başlangıçlara yakışır, pembe kabarık elbiselerse diplomalarımıza… Cici bici olan da, olmayan da kadındır.  Kalıplar, bizim kim olduğumuzun belirleyicisi değildir. Olmamalıdır. Buna müsaade edilmemelidir.

Kim olduğumuza sadece biz karar verebiliriz. Bunu bize unutturmaya çalıştıkları zamanlarla çok karşılaşacağız, ama biz omuzlarımız dimdik bir şekide onlara: ‘Ben kim olduğumu çok iyi biliyorum. Bunu bana unutturamazsınız.’ diyeceğiz.

Karbeyazı atı üstünde bizi kurtarmaya geleceğini sandığımız prensi bekleyerek, ormandaki köşemizde öylece kalamayız. Kendi karbeyazı atımızı altımıza çekip, biz kendimizi kurtarmalıyız. Sizi kıpkırmızı elmasıyla kandırıp zehirlemeye çalışacak tonlarca kötü cadı çıkacak karşınıza. Ancak, tek yapmanız gereken o elmanın büyüsüne kanmayıp o lokmayı ağzınıza atmamanız. O an geldiğinde verecek olduğunuz doğru kararın ardından bir daha hiç bir kötü cadı sizi gafil avlayamayacaktır. Çünkü artık siz, kimlere güvenip kimlere güvenmeyeceğinizi çok iyi öğrenmiş olacaksınız.

Özetle Peters diyor ki: Kandırmaya da çalışacaklar, sahip olduğunuz gücün büyüklüğünü unutturmaya da çalışacaklar. Ama siz kendinizi ve yapabileceklerinizi unutmadığınız sürece, başlattıkları savaşlardan mağlup olup dönecekler.

Views:
3291
Article Categories:
Yaşam Stili

All Comments

  • Sanırım hayatımdaki kendime yapabileceğim en büyük kötülük beni ben yapan zevklerimi sevdiğim değer verdiğim şeyleri sırf başka insanların görüşlerine göre değiştirmeye çalışmam oldu. Onların düşüncelerine göre hareket edip kendi fikirlerimden hissetiklerimden uzaklaştım. Bunun iyiki çok uzun zaman geçmeden farkına varıp kendimi durdurmuşum. Kendime hak ettiğim değeri vermeyi unutmuşum oysaki ben. Kendimi susturup sadece onları dinlediğim bir dönemdi hayatımın o kısmı. Kendime fazlasıyla haksızlık yapmış ve küstürmüşüm farkına varmadan. Bu dönemden uzaklaşmaya başladığım zamanlarda (ne kadar zaman zaman dönsemde) youtubeda senin kanalını keşfettim ve açıklamalara yazdıkların beni birden içine çekti. Ve sonra da burası kendimi daha rahat ifade edebildiğim bir ortamda olmak çok iyi geldi. Teşekkürler Sude…

    TOPRAK 3 Aralık 2020 18:36
  • You New Seooo

    escort 13 Şubat 2021 03:56
  • Kalıplara sığmayacağız, kızlar şunu yapar, şunu yapmazla başlayıp iğrenç kurallarla biten cümlelere karşı çıkacağız. Beyaz atlı bir prense ihtiyacımız yok, hayatımızı erkekler ya da “el alem” belirleyemez. Bindim bakır kızılı atıma, savurdum kızıl saçlarımı. Açın yolları kızıl atlı kızıl prenses geliyor, kendi hayatını kurtarmaya!

    Merve G. 1 Mart 2021 21:16

Bir cevap yazın