Yumurtayı Sıkı Tut

Elinizde, diğer yumurtalardan çok daha kırılgan olan bir yumurta olduğunu düşünün. Bu yumurtayı ileride duran bir kutuya bırakmanız gerek.
Çok kolay gibi geliyor değil mi?
Peki size tüm insanların üstünüze gelerek sizi engellemeye çalışacağını söylesem?
Üstelik fazlasıyla zor bir durumda olmanıza rağmen aileniz, arkadaşlarınız, kardeşim dediğiniz insanlar öylece oturarak sizi izliyor.
Tüm dünya sizin üstünüze geliyorken yakınlarınızın oturup izlemesi mi? Düşüncesi bile kötü.
İstesek de istemesek de neredeyse hepimiz bu duruma maruz kalıyoruz. İnsanların üzerimize gelmesi, tüm işlerimizin kötü gitmesi, hayatımızı yoluna sokamamamız bizi son derece bunaltıyor. Durup sesimiz çıktığı kadar bağırmak, rahatlamak istiyoruz ama unutmamalıyız ki hâlâ elimizde bir yumurta var ve en ufak bir harekette onu kırabiliriz.
Böyle bir durumdayken yakınlarımız bize yardımcı olmadığı için yeni insanlar bulmaya çalışıyoruz. Bize güç olacak, yardım edecek yeni birileri…
Ve tam pes edeceğimiz zaman o gelir, hayatımızın gidişatını değiştirecek kişi.
Dememi bekliyorsanız, yanılıyorsunuz.
Kimse size yardım etmek için gelmeyecek. Siz, o yumurtayı kutuya tek başınıza yerleştirmek zorundasınız. Herhangi biri gelip size umut olacak belki ama yine de yardım etmeyecek.
Şimdi üzerimize gelen insanların hayatımızdaki sorunlarımız olduğunu, elimizde tuttuğumuz yumurtanın hayatımız olduğunu, oturup bizi izleyen insanların ise yakınlarımız olduğunu düşünün.
Hayatımız da böyle işte. Tüm sorunlar üzerimize gelirken yakınlarımız hiçbir şey yapmaz çünkü olduğumuz durumu anlayamazlar bile. Bu yüzden bizim umutlarımızı yeşertecek başka biri ararız. Bir sevgili, bir dost, ya da başka bir şey…
Oysa ihtiyacınız bile yok. Hayatınızı düzene sokmak için herhangi birine ihtiyacınız yok. Size yardım edecek birine ihtiyacınız yok. Sizin kimseye ihtiyacınız yok!
Eğer çabalarsanız, elinizdeki yumurtayı çok kolay bir şekilde kutuya koyabilirsiniz. Size engel olmaya çalışanlar ise, hayretle sizi izler.
Demek istediğim şu ki, hayatınızı düzene sokmak için birini beklemeyin çünkü sizin hayatınızı düzene sokabilecek tek kişi sizsiniz!
Yazan: Feride Naz Aksu
Views:
584
Article Categories:
Sizlerden Gelenler

All Comments

 • Mükemmel

  Avatar Hazal 1 Mart 2021 20:15
 • cidden çok güzel olmuş ellerine sağlık

  Avatar ALP 1 Mart 2021 20:21
 • Hayatımı kimse olmadan da düzene sokabilirim, kimseye ihtiyacım yok. Kimsenin beni anlamadığı yerde beni anlayabilecek tek kişi benim. Bunu anlamamı sağladığın için teşekkür ederim. Mükemmel yazmışsın.

  Avatar Sude 1 Mart 2021 23:31
 • Ne diyeceğimi bilemiyorum ama bunu, kimseye ihtiyacım olmadan bir şeyler başarıp dimdik ayakta durup kendi hayatımı yazıp oynayabileceğimi hatırlattığın için teşekkür ederim Feride..

  Avatar Özge 1 Mart 2021 23:36

Bir cevap yazın